Další lyžařské vybavení

Další lyžařské vybavení

Co by vám na svahu rozhodně nemělo chybět? Pojďme se letmo podívat, co taková správná lyžařská výbava obsahuje. Při nákupu lyží si můžeme vybrat podle účelu ze dvou možností. Záleží, čemu budete dávat přednost. Na trhu nalezneme lyže sjezdové nebo běžecké. Obojí dělíme dále do různých podkategorií. Např. sjezdové lyže mohou být: sportovní, rekreační, freeride-ové, závodní, carvingové, slalomové apod. I běžkové lyže mají své různé podkategorie, např. závodní, sportovní, turistické, fitness běžky atd.

S lyžemi je neodmyslitelně spojeno vázání, u nějž je maximálně důležité, aby bylo správně seřízeno. Seřízení vázání vám provede specializovaný lyžařský servis většinou na počkání a za pár korun. Volba dobře padnoucích lyžařských bot (neboli „lyžáků“) je opět velmi důležitá a může vám při špatném výběru nejen způsobit pár nepříjemných puchýřů, ale stejně tak i negativně ovlivnit techniku lyžování. Proto i zde vybírejte s maximální pečlivostí, zkoušejte a neobávejte se poradit s odborníky. K základnímu lyžařskému vybavení patří dále hůlky. Ty si vybírejte podle jejich účelu. Jiné hůlky se vyrábí pro sjezdové a jiné pro běžecké lyžování.

A co si ještě kromě lyžařských kalhot na svah či běžkaření obléci? Ideálním řešením proti chladu a nečasu je určitě termoprádlo. Také vhodně zvolená a kvalitní lyžařská bunda vám pomůže předejít prochladnutí a propocení. Materiály pro výrobu lyžařských bund mají stejně přísná kritéria jako materiály lyžařských kalhot, takže si při správném výběru a investici užijete lyžování v maximálním pohodlí. Nezapomeňte si dovybavit lyžařské oblečení kvalitními rukavicemi. Bez těch se na svahu neobejdete. I u nich platí, že by měly co nejlépe absorbovat pot, odvádět přebytečnou vlhkost, měly by mít dobrou tepelnou izolaci a zároveň být voděodolné.

Proti pádům a úrazům hlavy je moudré si zakoupit i lyžařskou helmu. Ta by neměla chybět žádnému správnému lyžaři a už vůbec by neměla chybět v lyžařském vybavení dětí! A jak si vhodně vybrat lyžařské brýle? Kvalitní brýle by neměli mít pouze vysoký UV faktor, ale vás musí tepelně chránit před chladem, před nežádoucím mechanickým poškozením oka, měli by mít aerodynamický tvar a dostatečnou ventilaci, když se na svahu zapotíte. Lyžařské brýle vám také dovolí vzít si na svah i brýle dioptrické.

O webu

Naše webová stránka je věnována příznivcům zimního sportu, jmenovitě pak lyžování. Než vyrazíte na zasněženou sjezdovku, je nutné mít kvalitní vybavení, a to nejen lyží, ale také oblečení. Na naší internetové stránce naleznete celou řadu informací o lyžařských kalhotách. Dozvíte se o materiálech, ze kterých se tyto kvalitní kalhoty vyrábí, vlastnosti kalhot a další příslušenství, které je vhodné si zakoupit k lyžování.