Materiál lyžařských kalhot

Materiál lyžařských kalhot

Lyžařské kalhoty se dnes již vyrábí z tak kvalitních materiálů, že i úplný lyžař začátečník maximálně ocení ty nejlepší technické vlastnosti.

Materiály pro výrobu lyžařských kalhot musí splňovat vysoká kritéria. Nutnou podmínkou pro zajištění pohodlí na svahu je vodonepropustnost. Určitě byste neradi, aby vás případné pády a následné promočení vyhnalo ze svahu příliš brzy. Nepromokavost se na takovémto oblečení udává jako výška vodního sloupce, při níž tkanina propustí první kapky vody. Standardní výška vodního sloupce pro lyžařské kalhoty by měla být minimálně 2000mm – 5000mm H2O. Čím vyšší číslo, tím menší propustnost. Do lyžařských kalhot se ještě navíc všívají voděodolné zipy, aby vlhkost neprostoupila ani tudy.

Dalším přísným kritériem, které by měly každé kvalitní lyžařské kalhoty splňovat, je prodyšnost. Kvalitní materiál pro splnění požadavků na lyžařské kalhoty musí být dostatečně prodyšný. Při fyzické aktivitě se lidské tělo zahřívá a následně produkuje pot, který má za úkol tělo ochladit. Pokud byste ovšem neměli dostatečně prodyšné kalhoty, vlhkost by se pod nimi držela a určitě by vám nebylo zrovna nejpohodlněji. Navíc při zadržování vlhkosti by vám mohly hrozit i různé zdravotní potíže. Proto je prodyšnost u lyžařských kalhot tak důležitá. Odvod vlhkosti mají za úkol právě tyto materiály vyráběné pro outdoorové oblečení. Dovolují vlhkosti, aby prostoupila zevnitř na povrch, ovšem vnější vlhkost dovnitř nepropustí. Prodyšnost se uvádí v g / m2 / 24h. Toto číslo nám uvádí, kolik gramů vlhkosti dokáže 1m2 tkaniny propustit za 24 hodin.

Pokud si již zakoupíte kvalitní lyžařské kalhoty, určitě se nemusíte obávat pádů do sněhu. Jsou natolik odolné, že nejenže nepropustí případnou vlhkost, ale zmírní též bolestivost pádů. A v neposlední řadě bychom měli zmínit ještě jednu důležitou vlastnost takových kalhot. Zimní počasí nebývá vždy přívětivé, proto na svahu určitě oceníte i odolnost těchto materiálů vůči prudkým nárazům větru.

O webu

Naše webová stránka je věnována příznivcům zimního sportu, jmenovitě pak lyžování. Než vyrazíte na zasněženou sjezdovku, je nutné mít kvalitní vybavení, a to nejen lyží, ale také oblečení. Na naší internetové stránce naleznete celou řadu informací o lyžařských kalhotách. Dozvíte se o materiálech, ze kterých se tyto kvalitní kalhoty vyrábí, vlastnosti kalhot a další příslušenství, které je vhodné si zakoupit k lyžování.