Velikost lyžařských kalhot

Velikost lyžařských kalhot

Lyžařské kalhoty můžeme rozdělit do čtyř základních skupin. Jedná se o kalhoty pánské, dámské, dětské a kalhoty unisex, které jsou stejně vhodné jak pro pány, tak i pro dámy. Ve všech čtyřech kategoriích si můžeme vybrat z různých velikostí. Standardně nalezneme v nabídkách prodejců převážně stejné velikosti jako u jiných oděvů nejen sportovního charakteru. Vybrat si tak můžeme z velikostí od XS přes klasické velikosti S, M, L, XL, ale též XXL a samozřejmě je možné zakoupit i nadměrné velikosti. Jejich nabídka ovšem už nebude tak obsáhlá jako u rozměrů klasických.

Aby nám kalhoty padly, měli bychom znát naše míry a podle nich si v tabulce s rozměry vybrat tu správnou velikost. Důležité je znát obvod pasu a požadovanou délku kalhot. Pas bývá u lyžařských kalhot většinou nastavitelný, ale správný obvod pasu bychom určitě měli znát. Každý řádný prodejce by měl takové tabulky velikostí vlastnit a měl by vám zároveň poradit, která velikost bude pro vás ta pravá.

Sestřihy lyžařských kalhot je to velmi obdobné jako u kalhot jiných. V nabídkách nalezneme kalhoty rovného střihu, s rozšířenými nohavicemi, mohou být těsnější – více na tělo, volnější. Podstatnou součástí bývají nastavitelné šle, v nejlepším případě odepínací. Ty má převážná většina kalhot. Jistě při lyžování oceníte i další detaily jako jsou anatomicky tvarovaná kolena, ochrana spodního lemu nohavic, voděodolné zipy, odvětrávání nebo také vnitřní protisněhový pás. Nabídka na trhu je v dnešní době obrovská a každý si jistě vybere podle svého vkusu.

Při výběru správného střihu se nebojte být náročnými zákazníky. Je důležité, abyste se na svahu cítili nanejvýš pohodlně a užili si tak maximální komfort při lyžování. Uvidíte, že investice do nákupu dostatečně kvalitních lyžařských kalhot se vám určitě vyplatí.

O webu

Naše webová stránka je věnována příznivcům zimního sportu, jmenovitě pak lyžování. Než vyrazíte na zasněženou sjezdovku, je nutné mít kvalitní vybavení, a to nejen lyží, ale také oblečení. Na naší internetové stránce naleznete celou řadu informací o lyžařských kalhotách. Dozvíte se o materiálech, ze kterých se tyto kvalitní kalhoty vyrábí, vlastnosti kalhot a další příslušenství, které je vhodné si zakoupit k lyžování.