Tipy pro výběr kalhot

Tipy pro výběr kalhot

Jak si vybrat ty správné lyžařské kalhoty? Všeobecně vzato se můžeme řídit převážně všeobecnými pravidly jako při výběru jiných kalhot. Mezi tyto základní pravidla se řadí hlavně pohodlnost, kalhoty by nám měly padnout takzvaně „na míru“ a určitě bude důležitou součástí výběru převážně u žen i jejich model a barevné provedení.

Stejně jako při nákupu jiných oděvů je důležité kalhoty vyzkoušet. Pokud už máme vybrán typ kalhot a vyhovuje nám střih i vlastnosti materiálu, mělo by přijít na řadu odzkoušení. Číslování velikostí je u výrobců velmi různorodé, proto byste si měli kalhoty pečlivě odzkoušet a rozhodně se nebojte vyzkoušet si třeba i více velikostí, než vzít hned první velikost, která vám padne. Trochu složitější to bude se zkoušením při nákupu kalhot přes internet. Takové kalhoty si předem nevyzkoušíte. Hlavně si řádně změřte své míry a v tabulkách velikostí prodejce dohledejte správnou velikost. A pokud by vám náhodou kalhoty neseděly, nemusíte se obávat výměny za jinou velikost, pokud ji bude mít prodejce skladem.

Před samotným zaplacením vybraných kalhot neopomeňte ještě zkontrolovat, zda nejsou kalhoty nějak poškozeny (párající se švy, funkčnost zipů, nastavitelnost šlí, apod.). V případě internetového nákupu zkontrolujte zboží ihned po převzetí a rozbalení a pokud zjistíte nějaké nedostatky, kontaktujte ihned prodejce.

Doklad od zaplacení kalhot si nezapomeňte řádně uschovat pro případ reklamace. Záruční lhůta je u nově zakoupených kalhot stejná jako u jiného zboží, tedy 2 roky. Pokud by došlo k nějakému poškození kalhot vinou výrobce, neváhejte takové zboží co nejdříve reklamovat u prodejce. A protože se jedná o koupi trochu dražšího oděvu, než je oděv pro běžné denní nošení, je lepší si před nákupem pročíst reklamační řád prodejce.

Lyžařské kalhoty raději nekupujte v obchodech s levným textilem. Mohli byste tak zbytečně utratit peníze za nekvalitní materiál (promokavý, neprodyšný, nedostatečně hřejivý) a později toho litovat. Raději přidejte nějakou tu stokorunu a poohlédněte se po kalhotách u značkových výrobců, u kterých si vyberete třeba v těch nižších cenových relacích, ale rozhodně to za určitou záruku kvality stojí.

O webu

Naše webová stránka je věnována příznivcům zimního sportu, jmenovitě pak lyžování. Než vyrazíte na zasněženou sjezdovku, je nutné mít kvalitní vybavení, a to nejen lyží, ale také oblečení. Na naší internetové stránce naleznete celou řadu informací o lyžařských kalhotách. Dozvíte se o materiálech, ze kterých se tyto kvalitní kalhoty vyrábí, vlastnosti kalhot a další příslušenství, které je vhodné si zakoupit k lyžování.